Promienniki gazowe katalityczne INFRACAT
Gotowe na wodór
Promienniki gazowe katalityczne
INFRACAT – gotowe do wodoru !
Promienniki gazowe katalityczne INFRACAT to zaawansowane technicznie urządzenia grzewcze działające na zasadzie reakcji chemicznej katalitycznego utleniania gazów, emitując ciepło w postaci energii podczerwonej. Są one idealne do stref zagrożonych wybuchem, posiadają certyfikat ATEX i są oznaczone znakiem CE wydawanym przez francuski instytut INERIS.
Działanie i zalety:
- Bezpieczeństwo i brak płomienia: Promienniki katalityczne podczerwieni emitują ciepło w postaci promieniowania podczerwonego, działając na zasadzie katalitycznego utleniania gazu z całkowitym brakiem płomienia.
- Katalityczne łączenie gazów z tlenem: Działanie promienników polega na katalitycznym łączeniu gazu z tlenem z powietrza w podgrzanym złożu związków platynowych i innych metali szlachetnych .
- Brak emisji CO i niespalonych węglowodorów: Produktami reakcji chemicznej są nieznaczne ilości pary wodnej i dwutlenku węgla oraz energia elektromagnetyczna. Nie ma emisji tlenku węgla (CO), tlenków azotu (NOx), tlenków siarki (SOx) ani niedopalonych węglowodorów (HC).
- Redukcja LZO : Dzięki technologii katalitycznej Infragas, lotne związki organiczne (LZO), rozpuszczalniki, alkohole i inne chemiczne związki występujące w miejscu pracy promienników są utleniane i rozkładane na poziomie molekularnym oraz przekształcane w parę wodną (H2O) i dwutlenek węgla (CO2), co zmniejsza zanieczyszczenie środowiska oraz redukuje zapachy rozpuszczalników.
- Utlenianie LZO to dodatkowa gratisowa energia podczerwona.
- Hydrogen ready/ gotowe do wodoru – promienniki są przygotowane do utleniania wodoru – bezpiecznego i w pełni ekologicznego paliwa przyszłości
Zastosowanie promienników:
Promienniki Infracat są najlepszym sposobem ogrzewania gazem obiektów oszczędzającym do 50% gazu a w wersji przeciwwybuchowej Ex są przeznaczone głównie do ogrzewania pomieszczeń zagrożonych wybuchem, takich jak:
- Suszenie lakierów wodnych i lakierów na bazie rozpuszczalników.
- Malarnie rozpuszczalnikowe.
- Rozlewnie farb, lakierów i alkoholi.
- Wygrzewanie lakierów proszkowych.
- Tunelowe i komorowe systemy wygrzewania.
Technologia katalityczna: Umożliwia producentom pieców tworzenie niezawodnych, kompaktowych i łatwych w utrzymaniu systemów grzewczych, charakteryzujących się niskimi kosztami eksploatacji i szybkim działaniem, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska.
Wymagania dotyczące powietrza: Reakcja katalitycznego utleniania wymaga odpowiedniej ilości powietrza. Na każdy 1 kW mocy niezbędne jest dostarczenie przynajmniej 5 m³/h świeżego powietrza.
Efektywność: Katalityczne promienniki podczerwieni emitują promieniowanie w zakresie fal długich od 4 do 7 mikronów, co czyni je jednym z najbardziej efektywnych źródeł ciepła, szczególnie popularnych w przemysłowych systemach grzewczych oraz nowoczesnego ogrzewania pomieszczeń.
Różnorodność gazów: Promienniki mogą być zasilane wszystkimi rodzajami gazów palnych oraz wodorem, przy zamawianiu wymagane jest podanie rodzaju gazu, jego ciśnienia zasilania oraz napięcia pracy grzałki elektrycznej koniecznej w fazie rozgrzewania promiennika katalitycznego.
Zastosowanie i zalety promienników katalitycznych: Promienniki te są wszechstronne i mogą być stosowane w różnych branżach, takich jak:
- Rozmrażanie materiałów
- Przemysł spożywczy
- Podgrzewanie produktów dla różnych aplikacji przemysłowych
- Malowanie proszkowe
- Utwardzanie włókna szklanego
- Termoformowanie plastiku
- Suszenie lakierów wodnych i lakierów na bazie rozpuszczalników
- Piaskowanie
- Suszenie atramentu
- Wulkanizacja
- Przemysł petrochemiczny
Promienniki INFRACAT® są certyfikowane zgodnie z normami ATEX Nr 03ATEX0111X Klasa II Kategoria 2G oraz posiadają znak CE wydawany przez francuski instytut INERIS, co gwarantuje ich skuteczność i bezpieczeństwo w wymagających warunkach przemysłowych.
Bezpieczeństwo w strefach potencjalnie zagrożonych wybuchem: Promienniki INFRACAT® są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić bezpieczeństwo w strefach zagrożonych wybuchem, chroniąc przed wybuchowością spowodowaną obecnością gazów, par i mgieł.
Typy substancji wybuchowych:
- Pary: Lotne substancje chemiczne, które mogą tworzyć mieszaniny wybuchowe z powietrzem, np. pary benzyny, alkoholu, acetonu.
- Gazy: Substancje w stanie gazowym, które mogą tworzyć mieszaniny wybuchowe z powietrzem, np. propan, metan, wodór, acetylen.
- Mgły: Drobne krople cieczy zawieszone w powietrzu, które mogą tworzyć mieszaniny wybuchowe, np. oleje, rozpuszczalniki.
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here
Your tooltip content goes here