,,OGRZEWANIE TAM, GDZIE TEGO POTRZEBUJESZ!” 

,,OGRZEWANIE TAM, GDZIE TEGO POTRZEBUJESZ!” 
2019-03-04 Promiennik Firma

Ogrzewanie tam, gdzie tego potrzebujesz

Łatwe i skuteczne ogrzewanie miejsc i stref pracy na otwartych przestrzeniach w różnych gałęziach przemysłu, magazynach (szczególnie strefy buforowe przy bramach) , warsztatach i  mniejszych obiektach produkcyjno – usługowych, sporadyczne ogrzewanie pomieszczeń, topienie lodu na podjazdach, dogrzewanie ludzi przy pracach odbywających się na zewnątrz w chłodne dni, suszenie różnych powierzchni (np. osuszanie ścian).

Przemysłowe gazowe promienniki podczerwieni w wersji mobilnej posiadają wiele zalet 
w  porównaniu do tradycyjnych promienników podczerwieni zainstalowanych na stałe w hali przemysłowej. Oto niektóre z nich:             

  1. Mobilność: można łatwo je przesuwać (podstawy mobilne wyposażone są w gumowe kółka z hamulcami) i ustawiać w różnych miejscach, w zależności od potrzeb. Dzięki temu można skupić ciepło tam, gdzie jest najbardziej potrzebne, przemieszczać z jednego miejsca na drugie, co jest przydatne w przypadku prac sezonowych, tymczasowych, w różnych miejscach np. na hali przy różnych maszynach w ciągu dnia.
  2. Łatwość obsługi: są bardzo łatwe w obsłudze, dzięki czemu można je szybko i bezproblemowo uruchomić. Nie wymagają one żadnych specjalistycznych umiejętności ani wiedzy, co oznacza, że mogą być używane przez każdego pracownika.
  3. Efektywność ekonomiczna i energetyczna: radykalny spadek kosztów ogrzewania i mocy zainstalowanej oraz bardziej efektywne i skuteczne niż tradycyjne promienniki podczerwieni zainstalowane na stałe w hali przemysłowej. Dzięki temu można zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej i obniżyć koszty produkcji.
  4. Bezpieczeństwo pracy: promienniki mobilne wyposażone są w teleskop gazowy ułatwiający regulację wysokości promiennika przez jedną osobę  dzięki co zwiększa bezpieczeństwo pracy. Dodatkowo promienniki wyposażone są także w zawór przeciw-przechyłowy, który wyłączy promiennik w przypadku przewrócenia.
  5. Uniwersalność: Mobilne promienniki podczerwieni można stosować w różnych branżach i zastosowaniach, takich jak ogrzewanie stref w magazynach, obiektach przemysłowych, dogrzewanie maszyn, suszenie, topienie śniegu i lodu na podjazdach, przy pracach zewnętrznych. Dzięki temu są one uniwersalne i elastyczne w użyciu.

Promienniki z zapłonem piezo – elektrycznym.

NOWOŚĆ! Sprężyna gazowa ułatwiająca regulację wysokości promiennika.

NOWOŚĆ! Dodatkowy odcinający zawór gazowy. Możliwość ustawienia różnych kątów pracy. Profesjonalne bardzo głębokie odbłyśniki zwiększają odbicie ciepła i zwiększają kierunek pracy. Regulowana wysokość posadowienia 1,6-2,1m. Dodatkowe energetyzujące siatki grzewcze zwiększają efektywność spalania. Posadowienie na ciężkich podstawach jezdnych na skrętnych, blokowanych i gumowych kołach co ułatwia przestawianie.

Powiększona podstawa jezdna do 65x60cm. Podstawa mobilna posiada miejsce na dwie butle gazowe 11kG. Antypoślizgowe maty na podstawie oraz łańcuch do mocowania butli jest w dostawie.  

Promiennik posiada specjalny odcinający zawór gazowy przeciw-przechyłowy,  który gasi promiennik w razie przewrócenia.   Masa kompletu bez butli około 50kg.